Malý hrubosrstý vendéeský basset

Hledat

Přejdi na obsah

TOP krmiv

Kvalitní krmení = zdravý pes


TOP KRMIV PRO VAŠEHO MAZLÍČKA


Milí návštěvníci a chovatelé,

15.8.2009, aktualizováno 4.7..2011
na této stránce bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti a seznámila vás s krmivy, která patří v testu kvality a bezpečnosti mezi
TOP krmiva 2011. Upozorňuji, že nejde o žádná supermarketová a ani jiná komerční krmiva, na kterých si výrobci obohacují svoji kapsu na úkor zdraví našich psů, ale o velice kvalitní, nutričně hodnotná a bezpečná krmiva - nekomerční. Zároveň vám podám pár užitečných informací spojených s tématem granule.

Doufám, že zde najdete to, co hledáte.

 • Dovolím si vám nabídnout mou vlastní volbu spolehlivého krmiva pro mého psa.


 • Seznámíte se také se smutnou skutečností, jak špatně mohou dopadnout psi, kterým je podávána nekvalitní strava a zároveň vás seznámím s mojí zkušeností ze špatně zvolené stravy a jejími dopady na zdraví mého psa.


 • Na závěr vám nabídnu adresu dvou mnou ověřených, spolehlivých internetových obchodů.

Uvědomte si prosím, že výživou můžete nejvíce ovlivnit zdraví svého psa.

Všem milovníkům pejsků doporučuji krmit kvalitním krmením,
stojí to za to, a hlavně si ho ti naši věrní chlupáči zaslouží!!!

Čím krmím já?

Jak jsem se již zmínila na titulní straně věnované výživě psů - moje volba je krmivo Belcando a PROFormance. Jak granule, tak konzervy. S krmivem jsme já i Dixie spokojeny, krmivo jí chutná a po všech stránkách prospívá.

Plusy, které jsem zaznamenala během doby, po kterou krmím tímto krmivem:


 • Žádné kožní problémy, svědění, okusování a drbání
 • Žádný zápach z tlamy
 • Žádné záněty očí a jiné alergické projevy
 • Žádný zánět análních žláz
 • Krásná srst, která téměř nelíná
 • Prostě zdravý pes bez potřeby navštěvovat veterinářeČím byli krmeni tito psy?

Špatnou, nevyváženou stravou a nekvalitními granulemi!
Pejsci na fotografiích jsou postiženi kožní chorobou.

Potěšující je skutečnost, že tito hafani jsou dnes již zdraví a plní života a to díky krmivu, o kterém píši na těchto stránkách.
Pro mnohé majitele takto postižených psů je poslední možnost jak pomoci pejskovi
změna podávané stravy, jelikož léčba nezabírá, ba naopak v mnoha případech spíše škodí.
Špatně zvolená strava má negativní dopad na zdraví vašeho psa nejem ve formě kožních nemocí, ale i kloubních, orgánových a mnoha dalších onemocnění.

Můj příběh


Sama jsem si tímto úskalím prošla a tudíž je přímo mou povinností se o tyto ošklivé zkušenosti s vámi ku prospěchu vašich pejsků podělit. Dnes vím, že není nic lepšího, než předcházet různým nemocem vyváženou stravou. Určitě se vyplatí pár korun připlatit za kvalitní a bezpečné granule či konzervy, (běžná supermarketová krmiva jsou oproti těmto za hubičku, ale na druhou stranu jsou v mnoha případech oproti běžně dostupným a z reklam známým, předraženým krmivům, levnější) a mít psa zdravého, než mít psa nemocného, utrápeného a za jeho léčbu platit nehorázné peníze u veterináře.
Před několika lety moje čubina Kellinka, která už bohužel dnes není mezi námi, měla velké kožní problémy, které jsem nakonec vyřešila já sama. Svědivý ekzém a kousání tlapek neustával ani po nákladné léčbě vodičkami, mastičkami, spec.šampony a antibiotiky. Ba naopak, její stav se po léčbě rapidně zhoršoval. Začínala být apatická. Její oči kalné. Trápení Kellinky jsem ukončila vynecháním návštěv u veterinářů ( vyzkoušeli jsme jich několik a bez výsledně ), vyhozením veškerých léků do koše a v neposlední řadě rekapitulací stravy. Měla převážně vařenou stravu, v které převažovalo maso a občas granule ( jmenovat raději nebudu ), které ( dnes už to dokáži zhodnotit ) nepatřily zrovna k těm nejlepším. Tuto stravu jsem jí tedy přestala podávat a najela jsem na krmení granulemi, samozřejmě kvalitními... Stal se zázrak :-). Čubině pomalu mizel ekzém a po krátké době se přestala i škrábat a okusovat. Očíčka jí opět zářila radostí ze života a byla tu s námi ještě dalších 6 let bez jediného kožního, ne beru zpět, bez jediného zdravotního problému.
Tomuto kožnímu problému totiž předcházel ještě jiný zdravotní problém a to kameny v močovém měchýři. Musela jít chuděrka dvakrát na operaci, jelikož se kameny až do doby změny stravy vracely. Vzhledem k tomu, že už se po změně stravy kameny neobjevily, jsem naprosto přesvědčená, že i toto onemocnění souviselo s nevyváženou stravou.
Zkrátka na nekomerční granule a konzervy nedám dopustit. Tehdy mi zachránily čubinu a tu mou nynější udržují ve skvělé kondici a zdravou :-)

Hnojivo alá Krmivo = Bionafta

Víte o tom, že se v současnosti drůbeží odpad chrlený potravinářským průmyslem používá nejen jako hnojivo, ale i jako krmivo pro zvířata? No fuj ... A víte, že tento odpad ( zobáky, kůže, krev, hlavy, střeva, pařáty a peří ) se skrývá nejen v těch nejlevnějších granulích? Například firma Eukanuba podle květnového čísla z roku 2003 časopisu LifeExtension nechala v tomtéž roce předčasně ukončit testy svého krmiva na půdě AAFCO, protože by vzhledem ke zmiňovanému drůbežímu odpadu a nevhodným látkám nedopadly "dobře". A víte, že vědci zjistili, jak "těžit" naftu z drůbeže - tedy ze zmiňovaného drůbežího odpadu?

čtěte dál »


Pozor důležité pro ty z vás, co krmíte vaše psy granulemi známých značek (tedy komerčním krmivem ) !!!

Určitě si tento článek přečtěte!!!


Revoluční studie britských odborníků - psí a kočičí granule prý způsobují smrt!
Vloženo: 21.1.2010, 20:00
„Když jsem si pořídila své první koťátko Jaggerse, veterinář mi doporučil krmit ho známou značkou sušených granulí pro kočky. V pouhých sedmi letech kocourovi diagnostikovali ledvinové kameny. Veterinář mi předepsal ještě více sušeného jídla, po několika týdnech kocour špatně močil. Tři dny poté zemřel,“ vypráví Britka Fiona MacMillanová pro britský deník Daily Mail.

čtěte dál »

Vloženo: 1.4.2010
Šokující pravda o komerčním krmivu
Doporučuji vám všem, přečtěte si článek, který vydala organizace na ochranu zvířat. Článek popisuje výrobu komerčních granulí, jak některé společnosti vyrábějící krmiva používají nekvalitní nebo i potenciálně nebezpečné, toxické ingredience, včetně odpadu z jatek a z nemocných zvířat s rakovinou ... Že konzumace těchto nezpečných krmiv má dopad na zdraví našich psů je nadmíru jasné a prokazatelné. Na stránkách, zaměřených na zdravou výživu psů a koček najdete i kompletní test krmiva 2011 ( TOP DRY FOODS ).

čtěte dál »Jaká krmiva tedy patří mezi kvalitní a bezpečná?

Moje volba


Belcando – německé superprémiové krmivo pro psy
Patří k tomu nejlepšímu, co se v Evropě vyrábí. Tato německá značka prudce expanduje do celého světa. Belcando je žádáno zejména chovateli psů velkých plemen a to hlavně pro naprosto optimální poměr kvality a ceny. Většina receptur Belcando se vyznačuje přídavkem moučky z Vitis, která má blahodárné účinky na imunitní systém. Až 90% bílkovin je původem z masa. Nejžádanější a nejoblíbenější verzí mezi chovateli je hypoalergenní receptura Belcando Dinner 25 kg. Mezi další hypoalergenní receptury Belcanda patří produkty Finnest Croc, Finnest light ( malá plemena psů), Lamb Rice a Senior.

 • Díky široké produktové řadě si vybere opravdu každý a chuť můžete i prostřídat.Momentálně upřednostňuji recepturu Belcando FINEST-CROC - 15 kg 1 402 Kč

 • Delikátní granule pro pravé labužníky. Ani ti nejvybíravější psi neodolají!


 • Pokud je Váš pes trpasličího, malého nebo středního plemene a patří mezi opravdové labužníky, pak ocení BELCANDO FINEST-CROC, bohatý na jemné kachní maso a játrovou omáčku. Receptura je vhodná i pro štěňata všech plemen do 3. měsíce a velká plemena psů v zátěži.


Z konzerv upřednostňuji Belcando Quality meat, ale i ostatní konzervy jsou báječné :-) - 400g 38kč

 • Konzervované krmivo BELCANDO Premium Moist Food představuje kvalitní masné krmivo, pro jehož výrobu jsou používány pouze čerstvé masné produkty. Program "Kvalitní výběr" zajišťuje, že je používáno výhradně maso nejvyšší biologické kvality z německých farem. Nekvalitní vnitřnosti nejsou při výrobě používány. Proto pro uspokojení denních požadavků na výživu vašeho psa postačí relativně menší množství krmiva. Vysoký podíl masa v krmivech BELCANDO Premium Moist Food podporuje chuť k jídlu i u citlivých a vybíravých psů. Krmiva BELCANDO Premium Moist Food se výborně hodí ke kombinování se suchými krmivy BELCANDO Premium Dry Food.


Mimochodem ani v konzervovaném krmivu nejsou použity žádné umělé konzervační prostředky, barviva či zchutňovadla, ani rostlinné výrobky neobsahující geneticky modifikované suroviny


Moje volbaPROFormance - superprémiové krmivo pro psy a kočky z USA
Život vašeho mazlíčka bude prostě mnohem lepší. Zdravá výživa je důležitým faktorem dobrého zdravotního stavu vašeho miláčka.
Složení superprémiového krmiva pro psy a kočky Proformance zajišťuje vynikající chuť a skvělou výživu pro vaše miláčky. Psi a kočky přirozeně upřednostňují vyšší kvalitu krmiva. S Proformance jim dáváte krmivo, které si užijí se skutečnou radostí. Stejně důležitá je pro ně skutečnost, že s Proformance jim dáváte šanci žít delší a zdravější život.
Výborná palatibilita znamená, že zvířata tu chuť milují! Zcela přírodní složky použité v krmivu Proformance hovoří za sebe. Vysoce kvalitní proteiny a tuky společně se zdravými cereáliemi a vlákninou zajišťují chuťové vjemy, které zvířata milují!

Přírodní chuť i barva,přírodní konzervanty;to je přirozeně lepší. Nepoužíváme umělá barviva,zchutňovadla a
konzervanty,protože prostě nemusíme. Proformance má svěží chuť "právě otevřeného balení" bez použití chemikálií a konzervantů.
Proformance Pet Products, Inc -

Upřednostňuji konkrétně nové holistické krmivo Freshway Chicken and Rice

 • Holistické znamená celistvé, tj. krmivo, které obsahuje spoustu surovin, které jsou přírodní a obsahují mnoho důležitých nutričních látek přímo z přírody.


 • Váš pes i Vaše kočka budou nadšeni z úžasné chuti a přitom zaznamenáte výrazný efekt na jejich kondici, kvalitě srsti a zdravém trávení.Zde vám nabízím výběr dalších značek vysoce kvalitních nekomerčních krmiv pro psy z Kanady, USA a Evropy, z nichž převážná část byla podle časopisu World Dog Journal mezi TOP DRY FOODS 2011:Světově nejuznávanější psí časopis Whole Dog Journal ( www.whole-dog-journal.com ) dělá každý rok test suchých krmiv pro psy - TOP DRY FOODS. Hlavním kritériem je složení jednotlivých značek.

Suroviny, které by měly suchá krmiva dle WDJ obsahovat jsou:
- živočišné bílkoviny na horních místech seznamu surovin
- celozrnné obiloviny, celé ovoce a zeleninu
- přírodní suroviny.

Mezi suroviny, které by suché krmivo nemělo obsahovat zařidili:
- vedlejší produkty masa a drůbeže ( znamená odpad - krev, střeva, hlavy, peří, pařáty ... )
- přidaný cukr
- chemické konzervanty jako jsou BHA, BHT a Ethoxyquin.


Převážná část zástupců TOP FOOD u nás v ČR není bohužel běžně k dostání. Mezi níže uvedenými krmivy naleznete z portfolia Top Dry Foods několik doporučených značek, které se v top objevují pravidelně a bez výhrad a které se u nás koupit dají.
FirstMate - kanadské superprémiové a ultraprémiové krmivo se zvýšeným obsahem vlákniny, podporující správné trávení. Krmivo má vysokou stravitelnost, vysokou metabolickou energii a je vhodné i pro alergiky. FM je dlouhodobě řazeno mezi nekomerční, tzv. bezpečná krmiva, proto je najdete i na prestižním seznamu krmiv TOP DRY FOODS 2011 podle odborného amerického kynologického časopisu World Dog Journal (WDJ). Zdrojem kvalitních živočišných proteinů v krmivu je ryba, kuře a jehněčí. Krmivo neobsahuje žádné rostlinné oleje.

*

Arden Grange - anglické superprémiové krmivo. Je přehledně rozděleno podle vývojových fází pro malá, středních i velká plemena psů. Všechny vyráběné receptury jsou hypoalergenní. Arden Grange získalo prestižní ocenění organizace Pet Product Retail Association (PPRA), tj. výrobce roku 2008. Během krátké doby si v ČR získalo řadu příznivců a jeho popularita má mezi chovateli a majiteli psů prudce vzrůstající tendenci. Krmivo neobsahuje žádné rostlinné oleje.


*

Nuova Fattoria – italské krmivo vyráběné odlišným způsobem výroby, tj. na extrudovanou kukuřičnorýžovou kuličku se za pokojové teploty nanáší živočišné moučky a živočišný tuk. To zajišťuje vysokou metabolickou energii a vysokou stravitelnost (90%). Krmivo neobsahuje žádné rostlinné oleje a respektuje psa jako masožravce. Ekonomická je i optimální cena za 20 kg chovatelské balení. Krmivo minimalizuje nebezpečí torze žaludku zejména proto, že v trávicím traktu dále nebobtná.


*

Canidae – americké superprémiové krmivo. Patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co se dá získat nejen na americkém, ale i na celosvětovém trhu. Je odborníky řazeno mezi 5 % tzv. bezpečných krmiv. Najdete je rovněž na seznamu TOP DRY FOOD 2011 krmiv, dle WDJ. Je vhodné i pro psy trpící potravinovými alergiemi.

*

Dog Lovers Gold Holistické čtyřproteinové bezlepkové superprémium All Life Stages.
Vynikající poměr kvality a ceny – na českém trhu výjimečný. Jako jedno z mála evropských krmiv si našlo cestu i na severoamerický trh
Podle kritérií Dog Food Analysis je krmivo Dog Lovers Gold kandidátem na ohodnocení 5 hvězd


*

Bewi Dog – Receptury německého prémiového krmiva Bewi Dog byly speciálně vyvinuty ve spolupráci s chovateli aktivních a pracovně vytížených psů.
Krmivo se vyznačuje vysoce kvalitními surovinami v potravinářské kvalitě a čistotě, neobsahuje chemické konzervanty, barviva, zchutňovadla, sóju. Surovinové složení podporuje kondici a vitalitu psů, posiluje imunitní systém a tím pomáhá předcházet onemocněním.

*

Fromm Family - Jako jediná firma neskupuje suroviny pro výrobu krmiva od různých dodavatelů, ale suroviny pěstuje a produkuje ve vlastní továrně a okolí ve Wisconsinu. Fromm Family je krmivo přesně pro ty z Vás, kteří hledáte opravdovou, léty prověřenou kvalitu. Taktéž i toto výtečné krmivo najdete na seznamu TOP DRY FOOD 2011, kde se umisťuje pravidelně po mnoho let.


*

OmniPro - Americké krmivo OmniPro je přesně vybalancováno s ohledem na správnou kombinaci živin tak, aby bylo dosaženo správných potravních nároků. Krmivo neobsahuje vedlejší rostlinné nebo živočišné produkty ani umělá zchutňovadla či barviva. Ke konzervaci se používá přírodní vitamín E. Toto výtečné krmivo bylo zařazeno na prestižní seznam TOP DRY FOODS 2011 podle nezávislého amerického kynologického časopisu Whole Dog Journal.

*

AniVital - Speciální hypoalergenní dietní krmivo pro psy trpící potravní alergií nebo intolerancí. Velmi vhodné jako prevence a léčba kožních problémů a problémů s trávením. Krmivo obsahuje přírodními antioxidanty – přírodní výtažky bohaté na vitamín E

*

Feelwell's - Kompletní, hypoalergenní krmivo pro psy - vyrobeno z produktů, které nezpůsobují alergické reakce a kterým mohou být krmeni všichni psy, jak dospělí a starší, tak i štěňata jakékoliv velikosti nebo plemene. V krmivu jsou použité jen pečlivě vybrané suroviny v potravinářské kvalitě, kontrolované anglickou společností Ethical Award a PETA. Při výrobě je místo rýže použit ječmen, oves a hrách, protože tyto suroviny mají nižší glykemický index. To znamená, že trvá déle, než je pes stráví. Pes se cítí plnější déle mezi jídly (energie se uvolňuje pomaleji). Krmivo je vhodné pro psy trpící alergiemi a pro psy trpící cukrovkou

Všechna výše uvedená krmiva nakoupíte na níže uvedeném odkazu, kde se také o tomto krmivu dozvíte veškeré podrobnosti :


http://www.krmivo-pro-psy.com


Zde nakupuji a jsem velice spokojená. Tento internetový obchod vřele doporučuji. Pejsky zde opravdu milují a tomu co dělají, 100% rozumí. Doprava rychlá, nestalo se mi nikdy, jako se mi to stávalo v jiných e-shopech, že by krmivo přišlo s prošlou záruční dobou, nebo před koncem záruční doby a navíc
při nákupu nad 1200 CZK je doprava zdarma!!! A aby toho nebylo málo, tak jako poděkování za nákup, dostáváte dárek!!!

Nespornou výhodou nakupování v tomto obchodě je skutečnost, že majitelé jsou výhradní dovozci zde uváděných krmiv, což pro mě bylo mimo jiné při výběru tohoto e-shopu také rozhodující :-)

Další internetový obchod, který Vám vřele doporučuji, naleznete
zde pod tímto odkazem:http://www.acanashop.cz

V tomto specializovaném eshopu seženete kvalitní kanadské krmivo značky Orijen a Acana, přímo od autorizovaného distributora.

Přeji šťastnou ruku ve výběru a pejskům ať chutná...


A ještě jedna dobrá rada na závěr


28.12.2009
Váš pejsek se spoléhá na vás, že jej krmíte, a vy jako zodpovědní a milující páníčci jste mu určitě vybrali to nejlepší krmení, aby byl zdravý a v pohodě.
Víte ale, jak často a v jakém množství svého pejska krmit?


Pes má rád dobu krmení! Skutečně se na ní s nadšením těší, a to pomáhá zpevnit vaše speciální pouto ... čtěte dál »

 Srdečně děkuji mému poskytovali internetového připojení - Občanskému sdružení JM-Net o.s., které mi umožnilo zřízení vlastního webového hostingu zdarma.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku