Malý hrubosrstý vendéeský basset

Hledat

Přejdi na obsah

Doporucena dieta pri vyskytu ruznych typu mocovych kamenu

Dovolená se psem a veterina
Doporučované diety při výskytu různých typů močových kamenů u psů, (krmivo nevhodné a vhodné)KALCIUMOXALÁTOVÁ UROLITIÁZA
U tohoto typu močových kamenů je hlavní stavební součástí vápník. Většinou se u pacienta jedná o poruchu metabolismu vápníku, jehož příčinu se obvykle nepodaří určit. Proto se léčba zaměřuje především na dietní opatření, která snižují koncentraci vápníku v těle, především v krvi a v moči. Tím se zabraňuje močovému kameni v dalším růstu, resp. lze docílit jeho postupné rozpouštění. Eliminují se vitaminy skupiny D, a to i v podobě tučných součástí syrového masa, jež jsou přirozeným depem těchto vitamínů. Dále pak vitamin C (ruský čaj, špenát, některé ovoce a zelenina). Nekrmíme pacienta solenou potravou (lidská strava).

  • Specific CKD Kidney Support 2,5kg - Veterinární dieta Specific CKD Kidney Support je dietní krmivo pro psy trpící onemocněním ledvin, jater a srdce. Váha 2,5 kg. více »


Specific CKD Kidney Support 2,5kg lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Krmivo nevhodné: mléko a mléčné výrobky, veškeré pečivo, soja, čokoláda, kakao, černý čaj, sardinky, jablka, třešně, meruňky, pomeranče, ananas, lesní plody, rajčata, špenát, fazole, mrkev

Krmivo vhodné: drůbež, vejce, brambory, rýže, špagety, banány, hrušky, meloun, popkorn

Poněkud pohodlnějším, avšak finančně nákladnějším, řešením jsou komerčně vyráběné diety ve formě granulí nebo konzerv (Hill´s u/d, k/d, w/d, Waltham low protein).

  • Hill´s 370g - Urolitiáza, Pokročilé selhání ledvin. Onemocnění jater…více »


Hill´s Canine U/D 370g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Hill´s 370g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dieta je doživotní!

Velmi důležité, ostatně jako u všech typů kamenů, je spolupráce majitele a veterinárního lékaře. I po zdánlivém rozpuštění kamenů se po čase mohou objevit znovu. Pravidelné kontroly a vyšetření moči by proto měly být samozřejmostí.
STRUVITOVÁ (TRIPELFOSFÁTOVÁ) UROLITIÁZA

Tento typ močových kamenů patří k nejčastěji se vyskytujícím urolitům. Vzhledem k tomu, že původ vzniku těchto kamenů úzce souvisí s přítomností chronické infekce v močových cestách, zaměřuje se léčba především na potlačování této infekce. Léčba antibiotiky je dlouhodobá, u pacientů s poruchou obranyschopnosti organismu i permanentní, tzn. doživotní.


Dalším léčebným opatřením je udržování pH moči v kyselém rozmezí, čehož se dosahuje podáváním tzv. acidifikátorů k normální stravě psa. Toho se dá ještě lépe docílit zkrmováním specielních diet, které svým složením přímo zajišťují kyselé pH moči pacienta ( Hill´s c/d, Waltham pH control ).

  • UROLSYN pasta 120g - Urolsyn okyseluje moč, nízký obsah fosforu a hořčíku, snižuje vznik struvitů a pomáhá rozpouštět existující močové kameny. více »


UROLSYN pasta 120g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Stejně jako všechny ostatní případy urolitů vyžadují i výskyt struvitových kamenů úzkou spolupráci majitele pacienta s veterinárním lékařem. Již samo rozpouštění tohoto typu kamenů často způsobuje objevení nových příznaků zánětu. Podávání antibiotik je dlouhodobé a kontrolní vyšetření moče, případně další vyšetření, je nutno pravidelně opakovat. I při úplném rozpuštění kamenů je totiž možný vznik nových.


Článek poskytla Veterinární klinika Jičín-VET: www.jicinvet.cz
a www.CELYSVET.cz. Více článků ZDE >


 Srdečně děkuji mému poskytovali internetového připojení - Občanskému sdružení JM-Net o.s., které mi umožnilo zřízení vlastního webového hostingu zdarma.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku