Malý hrubosrstý vendéeský basset

Hledat

Přejdi na obsah

Do Chorvatska se psem-mikrocip

Dovolená se psem a veterina


Se psem do Chorvatska? Pozor!


Chystáte se s pejskem do Chorvatska a budete mu nechávat aplikovat mikročip?


Na základě informací od chorvatských partnerů je doporučováno použít mikročip s českým národním kódem.

V Chorvatsku bohužel neexistuje klientská databáze, ale pouze databáze vedená státem. Zatoulaní a nalezení psi jsou běžně načítáni na veterinárních klinikách a v útulcích. Pokud však není pes evidovaný ve státní evidenci, mikročip bez národního kódu již zpravidla není dohledáván v mezinárodních sítích a pes může být umístěn do útulku. Při zachycení mikročipu s národním kódem ČR se však výrazně zvyšuje šance na dohledání majitele zvířete ve spolupráci s Národním registrem majitelů zvířat. (Kontaktní údaje na Národní registr majitelů zvířat obdržely významné chorvatské instituce, které mohou přijít do kontaktu s nalezeným psem.)

Podle chorvatských předpisů musejí být psi pro vstup do země označeni mikročipem. Do roku 2010 platilo a stačilo i označení čitelným tetováním. Vstup není povolen pitbulteriérům (plemena teriérů typu bull nezapsaná v registru FCI) a jejich křížencům. Podrobné informace mohou klienti získat přímo od chorvatských úřadů (Customs Administration, Republic of Croatia.


Přečtěte si další důležité informace na tomto webu k tématu:

* Kam na dovolenou se psem - rádce, informace a tipy na hledání dovolené - pobytu se psem v ČR i zahraničí.


* Dovolená se psem v Chorvatsku - fotografie naší Dixie z dovolené v Chorvatsku, doplněné o mé zkušenosti z cesty a rady co vše je třeba před cestou do Chorvatska se psem zařídit.

.
Aktuální články na téma cestování

 Srdečně děkuji mému poskytovali internetového připojení - Občanskému sdružení JM-Net o.s., které mi umožnilo zřízení vlastního webového hostingu zdarma.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku