Malý hrubosrstý vendéeský basset

Hledat

Přejdi na obsah

Kolikrat denne krmit

Kvalitní krmení = zdravý pes
Jak často a v jakém množství krmit pejska?

28.12.2009
Váš pejsek se spoléhá na vás, že jej krmíte, a vy jako zodpovědní a milující páníčci jste mu určitě vybrali to nejlepší kvalitní krmení, aby byl zdravý a v pohodě.
Víte ale, jak často a v jakém množství svého pejska krmit?
Pes má rád dobu krmení! Skutečně se na ní s nadšením těší a to pomáhá zpevnit vaše speciální pouto...


Jaké je správné množství krmení?

Váš pes jí, aby získal dostatek kalorií k udržení svých energetických potřeb. Získává energii z tuků, proteinů a karbohydrátů, ačkoliv karbohydráty nejsou nezbytnou složkou jeho krmení. Čím více energie využije, tím více krmení potřebuje. Nemá-li dostatek je letargický a ztrácí váhu. Jestliže je krmen příliš, má nadváhu, která může vést k řadě zdravotních problémů. Množství kalorií, které váš pes potřebuje, závisí na řadě faktorů - jeho plemeno, velikost, věk, úroveň aktivity a životní stádium. Například pracující pes a březí fena potřebují jíst častěji, než mírně aktivní společenský pes.
Na průmyslově vyráběném krmivu se vždy nachází tabulka s doporučením denní dávky podle váhy psa.
Zjistěte váhu vašeho psa – ne odhadem – a krmte jej podle údajů na obalu.
Údaje na obalech odpovídají asi 80% psů. Berte v úvahu, že váš pes je jedinečné individuum a vy musíte přidat nebo ubrat určité množství, aby jste pokryli potřeby vašeho psa na energii a živiny v jednotlivých fázích jeho života, jako je např. březost, kojení nebo zvýšená aktivita na procházkách. Ubrat je potřeba např. v letních měsících, ve dnech, kdy nemůžeme s pejskem na delší procházky, v rekonvalescenci apod.

A nezapomeňte na kalorie v pamlscích. Pamlsky a jiné dobroty mohou skutečně zvýšit energetický příjem! Jako obecné pravidlo platí - ne více než 10% denních kalorií vašeho psa může být získáno z pamlsků.


Jak často podávat pejskovi krmení?

Můžete krmit vašeho psa jedenkrát denně, nebo můžete rozdělit dávku denního krmení na dvě nebo více menších dávek, když mu to více vyhovuje. Někteří lidé krmí rádi svého psa současně, když jedí oni. Je-li váš pes malé plemeno, berte v úvahu, že má malý žaludek a může preferovat krmení dvakrát denně. Pes má rád rutinu, takže jakoukoliv variantu zvolíte, držte se jí.
Kontrolujte zdraví vašeho psa a jeho váhu pravidelně, aby jste měli jistotu, že jej krmíte správným množstvím a ve správný čas.
Dobré a vyvážené krmení pomůže zajistit, že váš pes žije dlouhý a zdravý život – a to znamená více kvalitního a bezstarostného času společně.


Autor: Iveta Hájková Srdečně děkuji mému poskytovali internetového připojení - Občanskému sdružení JM-Net o.s., které mi umožnilo zřízení vlastního webového hostingu zdarma.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku