Malý hrubosrstý vendéeský basset

Hledat

Přejdi na obsah

Chalupa Jizni Cechy

Fotogalerie


Dovolená 2009


Chalupa Jižní Čechyčervenec 2009
Jižní Čechy nás okouzlily již před několika lety a stále se do tohoto nádherného, pohádkového kraje vracíme a objevujeme nepoznané. Tradičně jsme si pronajali chalupu a vyrazili. Tentokrát poprvé i s Dixinkou ( 12 měsíců ), kterou kraj Jihočečký taktéž uchvátil. Proháněla se po zdejších lukách a romantických zákoutích s naprostou vášní. Koupání v tamních pískovnách v nádherně čisté vodě je něco úžasného. Z Dixinky se stal vodní živel, kterého jsme horko, těžko dostávali z vody ven. Ač jsme milovníci moře, tak musíme říci, že Jihočeské pískovny vedou na plné čáře...

ZpětPlayDalší

.

Pozvánka do Jižních Čech.


Vydejte se také za krásami tohoto kraje. Regionu hradů, zámků a rybníků ...
Jižní Čechy - virtuální průvodce 1


Bylo by zajímavé jako součást marketingového průzkumu zjišťovat, co se občanovi České republiky vybaví při otázce, kde by chtěl trávit domácí letní dovolenou. Nezanedbatelné procento odpovědí, ať již vyřčených nebo prožívaných v představě, by určitě znělo Jižní Čechy. Ráz regionu, s typickou pestrou krajinou pahorkatin, lesů, rašelinišť, řek a pánevních oblastí, se dotvářel středověkou výstavbou rybníků a středověkou městskou i vesnickou architekturou. Turistu zaujme region především harmonií přírody a lidské architektury. Administrativně je region vymezen okresy Strakonice, Písek, Tábor, České Budějovice, Jindřichův Hradec, Český Krumlov a částmi okresů Pelhřimov a Prachatice. Unikátní v regionu je skutečnost, že s výjimkou Strakonic a Písku jsou všechna okresní města současně i městskými památkovými rezervacemi a Český Krumlov (a vesnička Holašovice) jsou zapsány na seznamu památek UNESCO.

Autor RNDr. Josef Zelenka, CSc., FŘIT VŠ
......................... Číst dáleJižní Čechy - virtuální průvodce 2

Projděte se virtuálně po lokalitě, která vás zajímá.
Najděte si např.

- Poklad - expozice
..................................- Komerční subjekty

- koupání................................................- Divadlo

- Botanická zahrada
.................................- Radnice

- Geologické expozice
..............................- Ulice

- Hrady a Hradby
.................................... - Kostely

- Náměstí
................................................- Podzemní chodbyRomantické zážitkové víkendy pro zamilované


Zámecká romantika na Hluboké
Zámek Hluboká nad Vltavou. Nádherné romantické místo. Zveme Vás k prožití nezapomenutelného romantického pobytu v hotelu přímo u zámku.

Zámek postavený ve stylu windsorské novogotiky je obklopen zámeckou zahradou uprostřed rozsáhlého anglického parku, který láká k romantickým procházkám.

Zámecký hotel je výjimečný svou polohou, historií a profesionální úrovní služeb.

Hotelový wellness nabízí svým hostům nově rekonstruovaný krytý bazén s protiproudem, whirlpool, finskou saunu, fitness, solárium, masáže klasické a masáže thajské. Tradiční thajské masáže zajišťuje centrum thajských masáží Tawan
Během pobytu na Vás čeká spousta romantických překvapení ...Romantický víkend Tábor

Zapomeňte na starosti a problémy všedního dne a dopřejte si romantický víkend jen pro Vás dva. Čeká Vás komfortní prostředí čtyřhvězdičkového hotelu, kde můžete celý víkend jen relaxovat a užívat si romantické chvilky ve dvou....

Postupně na Vás čeká romantická večeře při svíčkách, láhev sektu a mísa ovoce na pokoji a především nádherný pokoj úrovně „superior“ s perličkovou vanou. A to vše v historickém centru města Tábor.

Pobyty pro Vás pořádá: ESENNCE - agentura na zážitky, cestovní agentura.

Na našich stránkách naleznete širokou nabídku zážitků, které můžete sami vyzkoušet nebo je darovat jako dárek svým blízkým.
Dovolená na chatě a chalupě bývá vždy atraktivní. Pojďte si vybrat i vy :-)

Mapa Jižní Čechy


Zobrazit detail
  • SmartMaps Locator: TM50 - 03 - Jižní Čechy 1:50.000
SmartMaps Locator – turistické a cykloturistické mapy jsou přesné digitální mapy určené pro pěší a cykloturisty. Pokrývají kompletní síť cykloturistických stezek a turistického značení v ČR.

Východ Šumavy, Prachaticko, Lipensko, Třeboňská pánev a Novohradské hory.í.Samozřejmě je součástí také Automapa ČR a SR 1:300.000 - 1:8mil jako mapa ZDARMA.

Obsahuje měřítka: 1:50.000

Aktuální cena SmartMaps Locator: TM50 - 03 - Jižní Čechy 1:50.000 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  • Jižní Čechy - kam na víkend
V publikaci naleznete: Programy na šest prodloužených víkendů po celých Jižních Čechách Nejzajímavější místa v regionu a itineráře pro každý den Doplňkové programy, tipy a nápady podle ročních období, pro pěší i cyklisty Otvírací doby, cenové hladiny vstupného, doplňkové služby a ověřené kontakty – telefony, internetové stránky, e-maily Přehledná mapa s rejstříkem pro snadnou orientaci a výběr programu


Aktuální cena Jižní Čechy v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )
Rybaření na Třeboňsku

Zobrazit detail


.
Prezentace jihočeského krajeJižní Čechy patří díky své geografické poloze a přírodním podmínkám k územím, kde se již v dávné minulosti začala objevovat první osídlení. Do původně zemědělské oblasti s tradičním rybníkářstvím a lesnictvím vstoupila na počátku 20. století průmyslová výroba. Atraktivitu přírodního i kulturně historického bohatství kraje podmiňuje rozvoj cestovního ruchu. Příhraniční charakter regionu se v posledních letech stal jeho předností, neboť přináší možnost spolupráce se sousedícími zeměmi Evropské unie.

Jihočeský kraj je geograficky poměrně uzavřeným celkem, jehož jádro tvoří jihočeská kotlina s Českobudějovickou a Třeboňskou pánví. Na jihozápadě ji obklopuje Šumava, dále pak výběžky Brd, Středočeská žulová vrchovina, Českomoravská vrchovina a Novohradské hory.

Kraj není příliš bohatý na nerostné suroviny. Převažuje těžba štěrkopísků, stavebního kamene, cihlářských hlín a v omezené míře keramických jílů, vápence a grafitu. Významným přírodním bohatství jsou lesy, které zaujímají více než třetinu plochy kraje.

Jihočeský kraj má strategickou polohu na dopravní ose sever-jih. Procházejí jím důležité mezinárodní silnice, severojižní železniční koridor, evropské cyklistické a turistické stezky. Podstatným krokem ke vzniku civilního letiště se stalo udělení licence k vnitrostátnímu leteckému provozu pro Jihočeské letiště České Budějovice, a.s., mezinárodní licenci má letiště v Hosíně u Českých Budějovic. Stávající silniční síť dostatečně zajišťuje základní dopravní dostupnost měst a obcí. Kraj však citelně postrádá dálniční napojení, které by měla přinést výstavba dálnice D3 a rychlostních komunikací R3 a R4. Podmínkou pro výraznější přesun nákladní dopravy na železnici je vybudování IV. tranzitního železničního koridoru Praha-České Budějovice-Linec, zařazeného do seznamu nejvýznamnějších dopravních projektů v rámci EU.

Silnice I. třídy - 692 km
Silnice II. třídy - 1637 km
Silnice III. třídy - 3822 km

Na tvorbě hrubého domácího produktu České republiky se Jihočeský kraj podílí 5,5%, v přepočtu na 1 obyvatele dosahuje 89% republikového průměru a je tak mezi kraji na 6. pozici. Ve statistickém registru ekonomických subjektů bylo koncem roku 2005 registrováno více než 144 tis. ekonomických subjektů. Jeho největší část tvořili podnikatelé - fyzické osoby nezapsané v obchodním rejstříku (101 663 subjektů), společnosti s ručením omezeným (10 372 subjektů) a samostatně hospodařící rolníci (5 416 subjektů).

Průmyslová výroba je koncentrována především v českobudějovické aglomeraci a v okresech Tábor a Strakonice. Převažuje zpracovatelský průmysl ( výroba potravin a nápojů, dopravních prostředků, strojů a zařízení, textilní a oděvní).

Zemědělství se orientuje na rostlinnou výrobu, převažuje pěstování obilovin, olejnin a brambor. V živočišné výrobě chov skotu a prasat. Dlouholetou tradici má v jižních Čechách rybníkářství. Chov ryb v 25 000 ha vodních ploch představuje polovinu produkce v rámci celé ČR.

Jihočeský kraj se stává významnou turistickou a rekreační oblastí. Cestovní ruch zaznamenal v posledních letech největší nárůst podílu na podnikatelských aktivitách v kraji.
Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - větší formát (1551.26 KB)

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - menší formát (2562.29 KB)

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - větší formát (941.87 KB)

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - menší formát (3275.05 KB) Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - menší formát (3275.05 KB)

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty (3152.58 KB) Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty (3152.58 KB)

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 1 (3622.00 KB) Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 1 (3622.00 KB)

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 2 (3199.23 KB) Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 2 (3199.23 KB)


Zdroj: kraj-jihocesky.cz

Rybník Hejtman


Cestování
 Srdečně děkuji mému poskytovali internetového připojení - Občanskému sdružení JM-Net o.s., které mi umožnilo zřízení vlastního webového hostingu zdarma.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku